Як правильно виміряти артеріальний тиск?

Дуже важливо контролювати рівень АТ. Не робіть висновку щодо рівня артеріального тиску, орієнтуючись лише на своє самопочуття. Це небезпечно для Вашого здоров’я! Підвищення АТ можна визначити лише при його вимірюванні.

Обов’язково придбайте тонометр, Ваш незмінний помічник. Вибирайте електронні моделі (автоматичні або напів-автоматичні) з манжеткою на плече, що вирізняються зручністю та точністю вимірювання АТ.

Дотримуйтеся правил вимірювання артеріального тиску!images

Слід пам’ятати, що АТ може змінюватися протягом доби. Найнижчі значення АТ є вночі, а вдень чи при стресі – зростають.

Що означає САТ і ДАТ? При вимірюванні артеріального тиску враховують два значення:

Систолічний (верхній) артеріальний тиск (САТ) – показує силу скорочень серцевого мязу, тобто тиск, з яким кров з порожнини серця надходить у судини. Діастолічний (нижній) артеріальний тиск (ДАТ) – відображає тонус судин, тобто тиск, який утворює опір стінки судин.

Рівень АТ не повинен перевищувати 140/90 мм рт. ст.

Показники вимірювання АТ в домашніх умовах є цінною інформацією для Вашого лікаря. Це дає можливість підібрати Вам оптимальне лікування, скорегувати його вчасно, щоб запобігти виникненню таких грізних ускладнень як інфаркт та інсульт.

Умови правильного вимірювання АТ

 1. Вимірювання АТ повинно проводитися в спокійному стані після 5ти хвилин відпочинку.
 2. Слід утриматися від паління, фізичних навантажень, вживання їжі, напоїв, що містять кофеїн (кави, чаю, кока-коли) принаймні за 30 хвилин, а краще годину, до вимірювання АТ.
 3. Під час вимірювання АТ необхідно сидіти нерухомо, в зручній позі, притулившись до спинки стільця, не схрещуючи ноги, покласти руку на стіл і не розмовляти.
 4. Манжета має охоплювати не менше 80 % окружності плеча і покривати 2/3 його довжини. Використання занадто вузької або короткої манжети веде до завищення показників АТ, занадто широкої – до їх заниження. Стандартна манжета (ширина 12-13 см і довжина 35 см) використовується у осіб з нормальними або худими руками. У осіб з мускулистими або повними руками потрібно застосовувати манжету довжиною 42 см.
 5. Манжету розміщують посередині плеча на рівні серця так, щоб її нижній край знаходився на 2-2,5 см вище ліктьової ямки і між манжетою і поверхнею плеча проходив палець.
 6. Повітря в манжету необхідно накачувати швидко за допомогою груші, попередньо закривши клапан. Нагнітати повітря треба вище передбачуваного рівня на 20-30 мм рт.ст.).
 7. Коли у Вас механічний тонометр, то використовуємо фонендоскоп. Утримуючи діафрагму фонендоскопа в потрібному місці, необхідно відкрити клапан на груші таким чином, щоб повітря спускалося зі швидкістю близько 2 мм рт.ст. за секунду. При цьому слід уважно слухати появу чітких гучних серцевих тонів. Сильне натискання діафрагми фонендоскопа може спотворити значення АТ.
 8. Систолічний АТ реєструємо, коли чути перший ясний серцевий тон, а діастолічний – коли припиняється звучання тонів.
 9. Вимірювання краще проводити на обох руках.
 10. Вимірювання АТ слід проводити щодня 2 рази на день вранці (незабаром після пробудження і до сніданку та прийому препаратів, між 6.00-10.00 ранку) і ввечері перед тим, як лягати спати і прийому вечірніх ліків (між 18.00-22.00). У кожному випадку вимірювання слід проводити три рази з інтервалом в 1-2 хвилини.
 11. Далі потрібно розраховувати середні значення всіх вимірювань за день, за тиждень, виключивши дані першого дня.
 12. При тривалому лікуванні АТ у домашніх умовах можна вимірювати рідше, наприклад 1 день на тиждень вранці й ввечері. У кожному випадку вимірювання слід виконувати два рази з інтервалом в 1 хвилину.
 13. Не слід вимріювати АТ, коли Ви перебуваєте в стресовому стані, так як отримані дані можуть бути просто дезорієнтувати Вас.
 14. Не слід на підставі даних вимірювань порушувати призначений лікарем режим лікування (збільшувати дозу або пропускати прийом препаратів).

            Будь-ласка занотуйте дані у щоденник самоконтролю!

Або у блокнот, щоб порівнювати показники й відслідковувати ефект лікування.

Для чого це необхідно робити? Величина АТ – цінна інформація про Ваше серця. Особливо, коли Ви під наглядом лікаря і приймаєте ліки, що можуть впливати на роботу серця.

Таке просте вміння потрібне кожному, хто з увагою ставиться до власного здоров’я! Дуже необхідно вміти самому контролювати величину АТ при заняттях спортом або при будь-якій активній діяльності. Коли Вам потрібно перевірити комфортність самопочуття підчас виконання вправ або просто при швидкій ходьбі, Ви зможете це зробити! Бо вивчили

Умови Правильного вимірювання Артеріального тиску!

Доброго Вам здоров’я! Я допоможу Вам бути впевненими в безпечності й користі активного способу життя! Звертайтеся!

Розроблені Щоденники самоконтролю АТ, і не тільки! чекають на Вас.

Пишіть на пошту orisja@i.ua

Ми в Фейсбуку )) Читайте нові матеріали на сторінці

Фітнес, безпечний для серця https://www.facebook.com/orisja.fit.com.ua/

cropped-cropped-weight-lifting-heart-300.jpg

Відвідайте сайт www.cardiofit.com.ua

Щоб дізнатися більше як підтримувати своє здоров’я, навіть коли Ваше серце потребує допомоги!